1. Ma első vasárnap van, Jó pásztor vasárnapja. A papi és szerzetesi hivatásokért imádkozzunk. Mai templomi gyűjtést a papnevelés céljaira küldjük el.
2. A mai napon van Anyák napja. Imádkozzunk az édesanyákért.
3. A mai napon tartós élelmiszert gyűjtünk a portán a Máltai Szeretetszolgálat részére a szegények megsegítésére.
4. Májusban minden nap 18.00-kor litánia lesz templomunkban.
5. A Piarista Rend Magyar Tartománya a Kecskeméti Piarista Gimnázium, Kollégium, Általános Iskola és Óvoda élére Intézményvezetői pályázatot hirdet. A pályázatok beérkezésének határideje: május 25. csütörtök. Bővebb információ a Piarista Iskola és a tartomány honlapján.
6. A fatimai jelenés 100. évfordulója alkalmából éjszakai Szentségimádás lesz a Nagytemplomban május 13-án, szombaton 18 órától május 14-én, vasárnap reggel 7 óráig.
7. Május 20-án lesz a Nagymarosi Ifjúsági Találkozó. A találkozóra autóbuszt indítanak. Jelentkezni a Főplébánia irodáján lehet az 1500 Ft-os részvételi díj befizetésével.
8. Május 26-28-ig lesz az V. Kecskeméti Városmisszió, melynek részletes programja a plakátokon olvasható.
- hétfőn Kegyes Iskolák Királynéja ünnepe,
- csütörtökön Boldog Salkaházi Sára vértanú emlékezete,
- szombaton Fatimai Boldogságos Szűz Mária emlékezete.
Hirdetéseink megtalálhatók a hirdetőtáblákon a templom bejáratainál.