1. Ma délután 4 órakor szentmise és a Jézus szenvedéstörténetét ábrázoló emlékkő megáldása lesz a Szentháromság temetőben.
2. Augusztus 13-án 10.30-kor lesz a Helvéciai búcsúi szentmise.
3. Augusztus 15-én Nagyboldogasszony ünnepén, vasárnapi miserend lesz templomunkban, de nem tartunk délben 12 órakor szentmisét.
4. Augusztus 27-án vasárnap egész napos Szentségimádás lesz templomunkban, melyet 17.30-tól közös Szentségimádási órával zárunk le. A szentség őrzésére kérem, hogy minél többen iratkozzunk fel a sekrestyében. Minél többen vegyünk részt és imádkozzunk az Eucharisztikus Kongresszusért.
5. Augusztus 27-én, vasárnap 10 órakor a szentkirályi ünnepi búcsúi szentmisét Böjte Csaba testvér fogja tartani.
6. Idősek számára egy autóbusszal zarándoklat lesz október 7-8-án Mátraverebély-Szentkútra. Jelentkezni a busz beteltéig lehet a Főplébánia irodájában Tóthné Erdélyi Erzsébetnél.
- kedden Szent Domonkos áldozópap emlékezete,
- szerdán Szent Terézia Benedikta nővér emlékezete,
- csütörtök Szent Lőrinc vértanú emlékezete,
- pénteken Szent Klára nővér emlékezete,
- szombat Chantal Szent Franciska nővér emléknapja.