1. Ma délután 3 órakor Szent Filoména tiszteletére imaóra és szentmise lesz a Barátok templomában.
2. Augusztus 15-e Nagyboldogasszony ünnepe, vasárnapi miserend lesz templomunkban, de nem tartunk délben 12 órakor szentmisét. A hétfő esti szentmise már érvényes lesz az ünnepre.
3. Augusztus 24-én, csütörtökön este 7 órakor angol egyházi kórus ingyenes koncertje lesz nagytemplomban.
4. Augusztus 27-án vasárnap egész napos Szentségimádás lesz templomunkban, melyet 17.30-tól közös Szentségimádási órával zárunk le. A szentség őrzésére kérem, hogy minél többen iratkozzunk fel a sekrestyében. Minél többen vegyünk részt és imádkozzunk az Eucharisztikus Kongresszusért.
5. Augusztus 27-én, vasárnap 10 órakor a szentkirályi ünnepi búcsúi szentmisét Böjte Csaba testvér fogja tartani.
6. A Szentcsalád Plébánia buszos zarándoklatot szervez Padova-Avignon-Lourdes-La Salette meglátogatásával október 22-28 között. Jelentkezés és információ a Szentcsalád Plébánián, részletes program a plakátokon található.
7. Idősek számára egy autóbusszal zarándoklat lesz október 7-8-án Mátraverebély-Szentkútra. Jelentkezni a busz beteltéig lehet a Főplébánia irodájában Tóthné Erdélyi Erzsébetnél.
- hétfőn Szent Maximilián Kolbe áldozópap emlékezete,
- kedden SZŰZ MÁRIA MENNYBEVÉTELÉNEK ünnepe,
- szombat Szent Bernát apát emléknapja.