1. Adventben hétfőtől szombatig 15-kor Rorate szentmiséket tartunk a piarista templomban, utána pedig hétköznapokon agapéra várjuk a résztvevőket. A városi gyertyagyújtásokat a Főtéren szombatonként 17 órakor tartják, ennek részletes programját a hirdetőtáblán közöljük.

 2. December 3-án és december 10-én, két adventi vasárnap és a közbeeső héten tartós élelmiszert (étolaj, liszt, rizs,…) gyűjtünk a portán a Karitász részére.

 3. Az ünnepi miserend a hirdetőtáblán olvasható. Szeretettel várjuk a kedves testvéreket, az éjféli szentmise előtt 23.30-kor kezdődő: „Jézuska várás” címmel, ének és zenés áhítatunkra. Közreműködik a Piarista Liturgikus Kórus.

 4. Advent 3. vasárnapján, december 17-én 10.30-kor Bábel Balázs érsek atya vezeti a szentmisét.

 5. Szeretettel hívjuk Adventi hangversenyekre a testvéreket

 • december 10-én vasárnap 16 órakor a Nagytemplomban Radics Sándor cimbalom művész és zenekara, valamint az általa meghívott előadók. A koncert bevételéből Máltai Szeretetszolgálat segítségével szegény családokat támogatnak.

 • december 17. 16.00; Barátok temploma, Léleksimogató; Barátok együttes;

 • A Nagytemplomi kis gitáros együttese, a La Familia Kórus karácsonyi koncertet ad a Nagytemplomban dec. 21-én, csütörtökön délután fél ötkor, a 18 órás szentmise előtt.

 • Az Aurin Leánykar „Varázslatos Karácsony” koncertjei december 23-án, du. 16 órakor és ugyanaz nap este 19.30-kor lesznek a Nagytemplomban. Jegyeket online lehet vásárolni az Aurin honlapján.

 1. A Piarista asztali naptár, Radnóti Miklós halála 80. évfordulójára, 1500 Ft/db, Emmausz Piarista evangéliumos könyv 1800 Ft/db, sekrestyében, irodában.

 2. Lassan elérkeznek az év utolsó hetei. Szeretettel kérjük, hogy aki még nem rendezte ez évi egyházi hozzájárulását, szíveskedjék ezt megtenni (az irodán vagy a sekrestyében)! Köszönjük azoknak, akik már befizették.

 3. Ünnepek a következő héten: ma Xavéri Szent Ferenc SJ misszionárius,

 • hétfő Szent I. Damazusz pápa,

 • kedd A Guadalupei Boldogságos Szűz Mária

 • szerda Szent Lúcia szűz és vértanú,

 • csütörtök Keresztes Szent János karmelita áldozópap,

 • péntek Boldog Brenner János vértanú, áldozópap.

Hirdetéseink megtalálhatók a hirdetőtáblán.